Site Tarihçesi


 

SİTEMİZ HAKKINDA

KERESTECİLER SİTESİ, İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde, Türkiyenin ve Dünyanın gözde kenti İstanbul’da, Atatürk Hava Limanına 10, Büyük İstanbul (Esenler) Otogar’ına 6 km. mesafede ve Mahmutbey Gişelerinin (E-6 Tem Otoyolu) yanı başında, ulaşılması kolay, Ahşap ve ahşap ürünlerinin üretilip pazarlandığı bir alış-veriş merkezidir,

GEÇMİŞ

İstanbul’un değişik yerlerinde (Cibali, Merter,Topcular ve Rami) faaliyet gösteren kerestecilerin, birlikte yaptıkları çalışmalar sonucunda Hasan KIZILTAN, Ziya CAMCIOĞLU, Mehmet GÜVEN, Ahmet YILDIRIM, Neşet YILMAZ, Yılmaz ÖZGEN, Mehmet KADIOĞLU, Vahit ŞİŞMAN, Sami YILDIRIM, Hulusi ÇAPÇIOĞLU ve Naci TAMTABAK’ ın önderliğinde, 1985 yılında İstanbul Kerestecileri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi kurulmuştur. 1986 yılında kabul edilen nazım imar planı sonrası, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi içinde 272.000 (ikiyüzyetmişikibin) metre karelik alan kooperatif adına kayıt ettirilmiş ve 15 Ekim 1987 tarihinde inşaatın temeli atılmıştır. Üyelerimizin özverili desteği ile kaba inşaat 1996 yılında bitirilmiş  ve dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman DEMİREL’in katılımıyla 27 Eylül 1998 Yılında açılışı yapılmıştır. 2007 Yılında hak sahiplerine tapuları verilmiştir. Kat Mülkiyeti Kanunu gereği 27.05.2009 tarihinde toplanan Kat Malikleri Genel Kurulunun kararı ile İkitelli Keresteciler Sitesi Site Yönetimi kurulmuş, kooperatife ait olan yönetim faaliyetlerine ait yetkileri 1 TEMMUZ 2009 tarihinde devir almıştır.
 

BUGÜN

İstanbul Kerestecileri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin özverili çalışmaları sonucu kurulan sitemizde 28 (yirmisekiz) adet tek katlı 27 adet çok katlı yapı, cami altında iki katlı pasaj vardır. Sitemizde 1006 adet bağımsız bölüm ve bu bölümlerde 350 (üçyüzelli) ye yakın işyeri vardır. Site içinde araçların park edebileceği alanlar vardır. İşyerlerinin ihtiyacı olan elektrik, su, telefon gibi sistemlerinin alt yapısı hazırdır. Herhangi bir Yangında kullanılmak üzere yeteri kadar hidrant ve 1.000 (bin) metreküp su deposu vardır. Site içinde mini futbol sahası, lojman ve işyeri sahipleri tarafından yaptırılmış bir cami vardır. Yeşil alanlar içinde değişik ağaç türleri ile beraber meyve ağaçları da vardır.

Çeşit zenginliği ile imalatçılara, üreticilere, yapı kooperatiflerine, müteahhitlere, inşaatçılara, mobilyacılara, ithalat ve ihracatçılara pazar oluşturan KERESTECİLER SİTESİ müşterilerine en iyi hizmeti vermek için çaba göstermektedir.

25.05.2011 atarihinde yapılan genel kurulda alınan karar gereği oluşan S.S. İstanbul Kerestecileri Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Geçici Yönetimi, 25.02.2012 tarihinde olağan genel kurul toplantısını yapmıştır. Bu toplantıda İşletme Kooperatifi ve Site Yönetim ve Denetim kurulları seçilmiş ve 2012 yılı tahmini bütçeleri onaylanmıştır.

Kat Mülkiyeti Kanunundan doğan hak ve yetkiler Site Yönetim Kurulunun, güvenlik, temizlik, bakım - onarım gibi faaliyetler ile kooperatife ait işyerlerinin kiraya verilmesi gibi işler, S. S. İstanbul Kerestecileri Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulunun sorumluluğundadır.